Adsız

Kamuoyuna Duyurulur

Posted by: Nevra Erten Tags: There is no tags | Categories: ETKİNLİKLER

26
Temmuz

Aşağıda imzası bulunan Vakıf ve Derneklerin çocuklarımızın korunmasını sağlamak için birleşerek oluşturduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu olarak, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik darbe girişimini lanetlediğimizi kamuoyuna bildiririz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir şekilde vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdırarak masum insanları öldürebilecek, TBMM’ni, Cumhurbaşkanlığı’nı ve halkımızı bombalayabilecek kadar hain ve alçak bir şekilde gerçekleştirilen darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Devlet büyüklerinin, TSK’nin darbeye karışmayan gerçek askerlerinin ve en önemlisi vatanını seven vatandaşlarımızın üstün ve unutulmayacak çabaları ile engellenmiştir.
Vatandaşlık hukukunun vatandaşa yüklediği en temel borç olan Devlete sadakat borcunu, canlarını pahasına vatanlarını koruyarak ispatlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 21.yy’da tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir demokrasi destanı yazmışlardır. Askeri darbeyi durdurmak için vatan uğruna can vererek şehit olan bütün kamu görevlilerimize ve halkımıza Allahtan rahmet diliyoruz.
Gerçekleşmesi halinde ülkemizin ve korumak için bir araya geldiğimiz çocuklarımızın yarınlarını karartacak olan bu hain girişimin engellenmesinden duyduğumuz büyük memnuniyet ile bu vahim, alçak saldırının ülkemizde yeniden yeşerttiği her parti, siyasi görüş ve fikir birliği ve beraberliğinin devamı ve çocuklarımızın hak ettiği demokratik, aydın ve müreffeh bir vatanda yaşamaları için üzerimize düşen bütün görevleri Platform olarak yerine getireceğimizi halkımıza saygıyla duyururuz.

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu

Aile Hukuku Derneği
Bebek Ruh Sağlığı Derneği
Çağdaş Eğitim Vakfı
Hayat Boyu Eğitim Gelişim Derneği (HEGEM)
Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği
Her Çocuk Bir Umuttur Derneği
İMDAT Derneği
Okan Üniversitesi
Türk Psikologlar Derneği
Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Comments are closed.