2018 fb duyuru

Çocuk İstismarında Önleme Çalışmaları

Posted by: Nevra Erten Tags: There is no tags | Categories: ETKİNLİKLER

15
Kasım

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle 22 Kasım 2018 tarihinde Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü ev sahipliğinde, kamu kurumları yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler katılımıyla“Çocuk İstismarında Önleme Çalışmaları“ başlıklı panelde bir araya geliyoruz.

“Dijitalde Çocuk“ araştırması

Devlet kurumları yetkilileri ve uzman konuşmacıların yer alacağı buluşmada, çocuk istismarına karşı yürütülen programlar ve etkin bir mücadele için neler yapılması gerektiğine dair bilgilendirme ve öneriler katılımcılarla paylaşılacak. Toplantıda Platform Başkanımız Av. Figen Özbek‘in açılış konuşmasının ardından, GfK Türkiye’nin gerçekleştirdiği istismara açık bir alan olan internet ve çocuk ilişkisini mercek altına alan “Dijitalde Çocuk” araştırmasının sonuçları ilk kez basına ve kamuoyuna açıklanacak.

İstismar mercek altında

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Ali Fuat Karaman, İstanbul Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Metin Özaydın, Ümraniye RAM PDR Bölüm Başkanı Klinik Psikolog Yalçın Yılmaz ve İst.Gedik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dr.Öğr.Üyesi Dilek Çelik‘in kamu kurumlarının çocuk istismarına konusundaki uygulamaları hakkında yapacakları bilgilendirmenin ardından, Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Koordinatörü Gözde Durmuş “Mesele Yetişkinler: Çocuğa Yaklaşım ve Çocuk Algısı”, Dünya Çocukları Derneği ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Birimi‘nden Av. Eda Erbaş “Mevzuat ve Uygulamada Çocukların Cinsel İstismarı“, Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Çocuk Çalışmaları Uzmanı Ceren Suntekin “Çocukların Beden Hakkını Savunmak Neden Önemli?” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek. Aile Hukuku Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem ile Çift ve Aile Terapileri Derneği’nden Aile Oyun Terapisti Seniha Naşit Gürçağ ise çocuk istismarına karşı yürüteceğimiz “Koruyan Kurdele“ kampanyası hakkında katılımcılarla deneyim ve bilgi paylaşımında bulunacak.

Panelimiz ücretsiz ve halka açık düzenlenecektir.

Değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Comments are closed.