2017 fb etkinlik

“İstismarın Görünmeyen Yüzü” Forumu

Posted by: Nevra Erten Tags: There is no tags | Categories: ETKİNLİKLER

3
Kasım

“Duygusal İhtiyaçlara Yönelik Anne-Baba Tutumları Araştırması” sonuçları 21 Kasım Salı günü Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde açıklanacak.

Türkiye’de ebeveynler çocuklarının duygusal ihtiyaçlarının ne kadar farkında, onlarla nasıl bir iletişim kuruyorlar, bu konuda destek alabileceklerini biliyorlar mı?  “İstismarın Görünmeyen Yüzü” forumunda uzmanlar GfK Türkiye’nin konuyla ilgili yaptığı araştırma sonuçlarını değerlendirecek.

Ev sahipliğini Işık Üniversitesi’nin üstlendiği forumda, GfK Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Duygusal İhtiyaçlara Yönelik Anne Baba Tutumu Araştırması”nın sonuçları açıklanacak ve bulgular uzman akademisyenler tarafından tartışılacak. 15 ilde 1235 kişi ile yüz yüze görüşülerek yapılan araştırma kapsamında; ebeveynlerin kendi çocukları ile kurdukları iletişimde nasıl davranışları benimsedikleri, sorun yaşamaları halinde uzman desteği alıp almadıkları, destek almama nedenleri, devlet kurumlarının ve bazı belediyelerin ücretsiz psikolojik, pedegojik destek hizmetleri hakkında farkındalık sahibi olup olmadıkları, çocuklarının duygusal ihtiyaçlarını karşılama konusunda kendilerini ne ölçüde başarılı buldukları gibi önemli soruların cevapları yer alıyor.

Konunun uzmanı akademisyenlerin çözüm önerilerini tartışacağı forumun moderatörlüğünü Ezo Sunal yapacak. Forumda açılış konuşmasını Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Başkanı Av. Figen Özbek, araştırma raporunun aktarımını ise GfK Tüketici Deneyimleri Genel Müdürü Fulya Durmuş yapacak. Forumda; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Ufuk Sezgin, Adli Bilimler ve Sosyal Hizmet Uzmanı Oben Südütemiz, Çocuk & Ergen & Yetişkin Psikiyatristi Dr. Yankı Yazgan ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü Öğretim Üyesi, Psikolog Yrd. Doç. Dr. Yudum Akyıl konuşmacılar arasında yer alacak.

21 Kasım 2017, Salı / 09.30-12.30/ Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü Konferans Salonu

Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.

Comments are closed.