ÇOCUK VE HAKLARINI KORUMA PLATFORMU İŞBİRLİĞİYLE YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ’NDEN ÇOCUKLAR VE KENTLER ETKİNLİĞİ

24
Mayıs

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu kurucu üyelerinden Yaratıcı Çocuklar Derneği, Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki şehirlere odaklanan “Çocuklar ve Kentler” etkinliğinin üçüncüsü, 6. EgeArt Sanat Günleri kapsamında düzenlendi.

Etkinlik Ege Üniversitesi ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliği ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, fotoğraf sergisinde Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Fotopya Fotoğraf Sanatı Portal’ı, karikatür sergilerinde Aydın Doğan Vakfı, “Sanatçılar Okullarda” plastik sanatlar sergisinde Epos 7 Derneği ayrıca Multi Channel Developers ile Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu işbirliğinde Türkiye’den 300’e yakın okulun katılımıyla organize edildi.

 Çocukların kaynaşması, birbirlerini ve değişik kentlerdeki kültürel değerleri, sanatsal becerilerini geliştirerek tanımalarının sağlanması, kentlerin etkileşiminde çocuklar aracılığıyla bir köprü kurulması ve kültürel miras algısına sahip bir nesil yetişmesini sağlayarak dünya barışına katkıda bulunulmasının hedeflendiği Çocuklar ve Kentler etkinliğinin açılışına Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı Nilüfer Bulut, Multi Channel Developers Yönetim Kurulu Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya, Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Başkanı Avukat Figen Özbek, Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu üyeleri, EPOS7 Derneği’nin üyeleri ve “Sanatçılar Okullarda” plastik sanatlar sergisinde yer alan ve öğrencilerle birlikte çalışan duayen sanatçılar katıldı. Açılış gösterisi Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla “Küçük Prens İzmir’de” sahne gösterisiyle gerçekleşti.

Comments are closed.