Özgecan Aslan

Özgecan Aslan’ın Katledilmesi Hakkındaki Basın Açıklaması

Posted by: chkp_admin Tags: There is no tags | Categories: ETKİNLİKLER

17
Şubat

Türkiyenin evladı Özgecan Aslan, henüz çocuk denecek yaşta, vahşi bir şekilde tecavüze uğrayıp, öldürüldü. Son yıllarda ülkemizde çocuklarımıza, genç kızlarımıza, ve kadınlarımıza karşı artan  şiddetten toplum ve bu toplumun fertleri olarak hepimiz sorumluyuz.

Cinsel istismara uğrayan, şiddet gören, küçük yaşta evlendirilmeye çalışılan, tecavüze uğrayan, öldürülen kızlarımız hepimizin çocukları. Bu çocukları korumak, bu çocukları koruyan hukuk mevzuatını ve uygulamasını yerleştirmek bütün toplumun görevi.

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu olarak Hükümeti ve bütün siyasi partileri, kanunlarımızda yer alan çocuğa ve kadına karşı işlenen suçlardaki hafifletici nedenleri kaldırmaya ve Türk yargısını, çocuğa ve kadına işlenen suçlardaki hafifletici nedenleri sanığa uygulamadan, en ağır cezaları vermeye çağırıyoruz.

Bizler insanın değeri ve haklarına aksi söylem ve tutumların çocuklara ve kadınlara karşı işlenen suç ve şiddeti arttıracağını hatırlatmayı kamuoyuna karşı bir borç biliyoruz

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu olarak bu çağrı ve davetlerimizin takipçisi olacağımızı beyan eder, Türkiye’nin evladı Özgecan Aslan’a Allahtan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu

Comments are closed.